Upominki Gwiazdkowe


Dla większości właścicieli pies i kot to członek rodziny. On też może liczyć na upominek pod choinką. Co w takim razie kupić ulubieńcowi?

DLA PSA

Psy młode, żywiołowe z pewnością ucieszą się z nowej zabawki lub kości do gryzienia. W sprzedaży znajdziemy różnorodne zabawki, przeważnie wykonane z gumy. Jedne z nich po uciśnięciu piszczą, tym zwiększają swoją atrakcyjność w oczach czworonoga. Inne są odlane z twardego kauczuku, dzięki temu przetrwają nawet kilka lat. Wybierając zabawkę powinniśmy dobrać jej rozmiar do wielkości pupila. Przedmioty zbyt małe mogą zadławić psa. Delikatne zabawki przeznaczone dla małych ras, w pysku dużego psa narażone są na zmiażdżenie lub rozerwanie. Bezpieczniej jest kupić przedmiot za duży, niż za mały.

Zabawki piszące są bardzo lubiane przez psy, ale trudne do zaakceptowania w mieszkaniu. Są dobrym upominkiem dla czworonogów spędzających wiele czasu na podwórku.

Wędzone uszy i kości cieszą się dużym zainteresowaniem psów, dodatkowo są smaczne i tanie. Decydując się na ich zakup pamiętajmy, że są przeznaczone wyłącznie dla młodych, zdrowych zwierząt. Z wiekiem strawność takich artykułów maleje. U niektórych psów ich zjedzenie może spowodować zaburzenia przewodu pokarmowego. Zdrowym i praktycznym prezentem są produkty typu-DENTA czyszczące zęby i poprawiające zapach z pyska.

Smakołyki. To rodzaj słodyczy dla psów i podobnie jak ciastka dla ludzi- tuczą. Powinny być podawane w formie nagrody w małych ilościach, 1-5 szt. dziennie. Psy przyjmujące dietę leczniczą, chore na alergie nie powinny dostawać smakołyków.

PREZENTY PRAKTYCZNE

Przeznaczone dla czworonoga, ułatwiają codzienną pielęgnację właścicielowi.

Są to posłania, poduszeczki, kocyki, miski, torby i bagażówki do przewożenia psów. Doskonałym prezentem jest zdobiona smycz i obroża. W sprzedaży znajdziemy ogromną gamę barw i wzorów. Odcień można dobrać np do koloru ulubionych spodni lub kurtki właściciela . Jest to prezent praktyczny i nie drogi. Bardzo wygodne są smycze automatyczne. Pozwalają psu swobodnie spacerować kilka metrów od opiekuna, jednocześnie dają szansę właścicielowi na szybkie przywołanie psa. Doskonale sprawdzają się w mieście, gdzie nasilony ruch uliczny zmusza do dużej czujności podczas spacerów. Dla osób, które chcą lepiej poznać psią naturę jest wiele ciekawych książek opisujących pochodzenie, wygląd i upodobania poszczególnych ras.

DLA KOTA

Kota najbardziej ucieszy ruchoma zabawka. Może to być piłeczka z dzwonkiem, nakręcana myszka, ptaszek na wędce… Sklepy z artykułami dla kotów oferują spory wybór zabawnych drobiazgów. Smakołyki jako prezent mogą być przyjęte z obojętnością. Koty mają upodobania żywieniowe i nie chętnie kosztują czegoś nowego.

PREZENTY PRAKTYCZNE

Upominkiem może być zdobiona poduszka, kocyk lub porcelanowa miska. Doskonałym prezentem za równo dla kota, jak i jego właściciela jest dobrany do wystroju mieszkania „drapak”. Jest to deseczka lub pieniek opleciony sznurkiem i estetycznie wykończony. Może występować samodzielnie, lub stanowić część budki , legowiska dla kota. Drapak zaspokaja potrzebę oznaczenia terenu i skrócenia pazurów. Jest dobrym rozwiązaniem dla kotów, które niszczą tapicerkę mebli.

Kupując zabawki i smakołyki zwróćmy uwagę dla kogo są przeznaczone. Koty z natury nie niszczą i nie zjadają zabawek, czego nie można powiedzieć o psach. Ulubionym zajęciem kotów jest polowanie, pogoń za poruszającym się przedmiotem. Wiele kocich zabawek posiada ozdoby ze skóry i piór, które zwiększają atrakcyjność zdobyczy. Zabawą psów jest rozszarpywanie i gryzienie przedmiotów. Dla nich są piłki i kości z wytrzymałej na zmiażdżenie gumy. Zabawki przeznaczone dla kota nie nadają się dla psa, ponieważ połknięte, mogą spowodować niedrożność przewodu pokarmowego.

Za prezent dla pupila sprawdzają się także, gumowe gryzaki z dzieciństwa naszych pociech. Pluszowe maskotki nadają się wyłącznie dla psów, spokojnych, zrównoważonych, które nie wykazują tendencji do niszczenia i zjadania przedmiotów.

Lekarz weterynarii

Specjalista chorób psów i kotów

Katarzyna Oręziak


Facebook

  • Google+