Zabiegi operacyjne


WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Przed zabiegiem każde zwierzę jest badane przez lekarza weterynarii. Ma to na celu dobranie odpowiedniego protokołu anestetycznego i zminimalizowanie zagrożeń wynikających z zastosowania znieczulenia. Zabiegi operacyjne wykonywane są przez dyplomowanego specjalistę chirurgii weterynaryjnej, którego wspomaga dobrze zorganizowany zespół operacyjny.


MONITORING PACJENTA

Podczas operacji specjalistyczna aparatura monitoruje stan pacjenta. Stale informuje o pracy serca, ciśnieniu krwi, liczbie tętna, liczbie oddechów, saturacji oraz ciepłocie wewnętrznej zwierzęcia. Dzięki tym parametrom, zespół operacyjny ma szansę na szybką reakcję, w stanach zagrożenia życia pacjenta.


NARKOZA WZIEWNA

Pacjenci o zwiększonym ryzyku operacyjnym operowani są w znieczuleniu wziewnym, które zdaniem specjalistów jest najbezpieczniejszą formą znieczulenia ogólnego.


OPIEKA POOPERACYJNA

Pacjenci po zabiegach operacyjnych zostają w szpitalu do wybudzenia się z narkozy. Otrzymują leki, przeciwbólowe i wlewy dożylne. Zwierzęta przebywają w specjalnych klatkach z podgrzewaną podłogą. Pacjenci w ciężkim stanie, z problemami kardiologicznymi w okresie około operacyjnym otrzymują tlen, a ich stan jest stale kontrolowany przez kardiomonitor. Po operacji pacjent zostaje zaopatrzony w „kaftanik pooperacyjny” lub „kołnierz ochronny” w celu zabezpieczenia rany pooperacyjnej.

weterynarz Rzeszów

Facebook

  • Google+